E-bültene kayıt

İndirimli kurslardan ücretsiz haberdar olmak ister misin?

Oyunculuk Eğitimi almadan önce nelere dikkat edilmeli?

Günümüzde televizyon dizilerinin, reklam filmlerinin, sinema filmlerinin yoğunluğu, haliyle oyuncu ihtiyaçlarının da artmasına neden olmaktadır. Bu ihtiyaçtan dolayı, birçok kişi de oyunculuğa ilgi duymakta ve oyunculuğun olmazsa olmazı oyunculuk eğitimi araştırmasına başlamaktadır.

Oyuncu adaylarının fazla olmasından dolayı, günümüzde oyunculuk kursları'nın sayısı da bir hayli artmış bulunmaktadır. Bu durumda oyuncu adayı, hangi oyunculuk kursunu tercih etmeli, oyunculuk eğitimi almadan önce nelere dikkat etmeli, bu makalemizde bunlara öncelik vereceğiz.

Öncelikle günümüz teknolojisinde internetin gelişmiş olmasından dolayı, ilk araştırmalarınızı internet üzerinden yapmalı ve belirlediğiniz kursların eğitmenlerinin kim olduğunu öğrenmelisiniz. Bu eğitmenlerin akademik ve mesleki geçmişlerini yine internet üzerinden incelemelisiniz. Tecrübesi ve akademik geçmişi olmayan, sizlerin tanımadığı kişilerin eğitmen olması, sizlere hiçbir şey katmayacaktır.

Eğitmen kadrosundaki araştırmalarınızı yaptıktan sonra, eğitim alacağınız oyunculuk kursu, kaç yıldır ya da kaç dönemdir hizmet vermekte, bu kursun devamlılığı ne seviyede bunu araştırmanız gerekiyor. 2-3 kere eğitim verip, istikrarsız çizgi çizdiğini düşündüğünüz kursları bu süreçte eleyebilirsiniz. Uzun süredir oyunculuk eğitimi veren kursları tercih etmenizde yarar vardır.

3. dikkat edilmesi gereken aşama ise, bugüne kadar eğitim verdiği kişilerin, hangi projelerde rol alıp almadığını, yine kendi araştırmalarınız ile öğrenmektir. Bunu dire arayıp firmaya sormak itici olacaktır. Bu yüzden, siz o oyunculuk kursu'nun internet sitesine girip bakarsanız bu bilgilere mutlaka yer vermiş olurlar. Eğer bu tarz bilgiler yoksa, zaten başarılı olmuş öğrencisi yok demektir. Hangi kurs, başarılı öğrencilerinin duyurularını yapmaz ki?

Son aşama ise, tabii ki bütçesel anlamda ve sağladığı ödeme kolaylıkları açısından size uygun olanı bulabilmektir. Yukarıdaki üç maddede sizin geçer notunuzu alan oyunculuk kursu ile pazarlık yapıp fiyatta anlaşmak, ödeme kolaylıklarını öğrenmek, sizin pazarlık kabiliyetinize kalıyor.

Oyunculuk eğitimi sonrasında, yetenekli olan öğrencilerini ajans kadrosuna dahil eden oyunculuk kurslarını tercih etmeniz, projelerde oynayabilmeniz için şansınızı daha çok arttıracaktır. "Sizi kesin projede oynatırız" şeklinde gerçek dışı garanti veren yerlerden de uzak durmanızı öneririz. Bu garantiyi, bu sektörde hiçbir firmanın veremeyeceğini aklınızdan çıkarmayın...

Kariyerinizde başarılar dileriz.

Eğitim Veren Popüler Yerler/Kurslar

Dans Eğitimi
Müzik Eğitimi
Güzellik Eğitimi
Güzel Sanatlar Eğitimi
Yabancı Dil Eğitimi
Spor Eğitimi
Bilgisayar Eğitimi
Meslek Eğitimi
Hayvan Eğitimi
Rehabilitasyon Eğitimi

© 2015 Egitimi.net, All rights reserved.

Tasarım ve Kodlama Talha Keskin